30’unda 18 yaşındaymış gibi görünen Japon kadınların beslenme alışkanlıklarını açıklıyoruz.
Japon kadınların ince kalma sırları

Japon kadınlar, güzel siluetleri ve duru güzellikleriyle dünyadaki en güzel kadınlar arasında sayılıyor. 30 yaşındayken 18 yaşındaymış gibi görünüyor ve uzun yaşıyorlar. Dünyanın hemen her yerinde gençlere taş çıkartan Japon kadınlara siz de rastlamışsınızdır.

Peki bunun sırrı ne?

Dengeli besleniyorlar

Japonların yalnızca suşi yedikleri yaygın bir yanlıştır. Oldukça çeşitli bir yemek anlayışları var.Balık, deniz yosunu, sebze, soya, pirinç, meyve ve yeşil çay öncelikli tercihleri.

Japon diyeti, yüksek kalorili gıdalardan ve abur cuburlardan tamamen uzak.

Onlar için, sebzelerin taze ve mevsime uygun olması çok önemli. Mevsime uygun beslenmeyi tercih ediyorlar. Bu da hazır gıdalardan uzak durduklarını gösteriyor. Japonlar, kışın geleneksel olarak et, balık ve sıcak içecek ve çorbaları, yaz sıcağında ise soğuk çorbalar, deniz ürünleri ve salataları tercih ediyorlar.

Pişirme yöntemleri farklı

Japonlar, geleneksel olarak yemeklerini, az miktarda yağ ile özel bir tepsiye dikerek, ızgara yaparak veya buharda pişiriyor. Sebzeleri, daha iyi görünmesi ve daha çabuk pişmesi için dilimliyorlar. Bu yöntemle, gıdaların besleyici özelliklerini kaybetmemelerini sağlıyorlar. Birçok yemekte sebze suyu kullanıyor, baharatları mide, karaciğer ve böbreklere fazla yük olmadan, az miktarda kullanıyorlar. Japon mutfağının özü; doğal güzelliği, rengi ve lezzeti korumak.

Yemek kültürü

Yemek, Japonya’da bir ayin gibidir. Yavaşça, küçük tabaklarda, küçük parçalar halinde yemek yiyorlar. Her yemek için farklı tabak kullanır ve asla ağzına kadar doldurulmaz. Böylece aşırı yemek yemezler.

Ekmek yerine pirinç

Pirinç, her yemeğin önemli bir parçasıdır ve özellikle tuz veya tereyağı olmadan pişirilir.

Kahvaltı en önemli öğün

Kahvaltı, Japonların en önemli yemeğidir. Kahvaltı bizim bildiğimiz şekilde değil, birkaç yemekten oluşan ana yemek şeklinedir. Balık, pilav, omlet, çorba, deniz yosunu ve yeşil çay.

Çok az tatlı var

Japonya’da tatlı tüketimi çok azdır. Tatlı çeşitleri de oldukça kısır. Pirinçten yapılan bir dondurmaları var. Japon tatlıları genelde az yağlı ve az şekerlidir.

YORUMLAR

Comments

comments

 

Cevapla

Bu HTML etiketleri ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

gereken

Company SA
CIF: B123456789
New Burlington St, 123
CP: W1B 5NF Londra (Birleşik Krallık)
Tel: 9XX 123 456

office@company.com

Hayata Dair Hersey
Araç çubuğuna atla